Kontakta oss

Dela artikeln

Vill du tipsa oss eller skriva en debattartikel?

Hör av dig till redaktionen@tandlakartidningen.se

 

Har du frågor om din prenumeration?

Kontakta vår kundtjänst på  tandlakartidningen@pressdata.se eller 08-799 63 38 (öppet 08.00-18.00)

 

Har du inte fått din tidning?

Kontrollera gärna först om din riksförening (Tjänstetandläkarna/Studerandeföreningen, TEV, SOL) har rätt adress till dig, innan du kontaktar kundtjänst enligt ovan.

 

Vill du skicka in en vetenskaplig artikel för publicering i Tandläkartidningen?

Vi publicerar vetenskapliga originalartiklar, översiktsartiklar, temaartiklar och även autoreferat av avhandlingar/examensarbeten och fallbeskrivningar. Läs mer om hur detta fungerar i våra författaranvisningar.

 

 

Hilda Zollitsch
Chefredaktör, ansvarig utgivare
08-666 15 06, 070-581 83 38
hilda.zollitsch@tandlakartidningen.se

 

Janet Suslick
Reporter
08-666 15 26
janet.suslick@tandlakartidningen.se

 

 


Anna Norberg
Reporter och webbredaktör
08-666 15 17, 070-589 95 95
anna.norberg@tandlakartidningen.se

 

 

 

 

 

Carina Lööf Frohm
Layout, produktionsansvarig
08-666 15 16
carina.frohm@tandlakartidningen.se

 

 

 

 

 

Kristoffer Nylén
Layout
kristoffer.nylen@tandlakartidningen.se

 

 

 

 

 


Thomas Jacobsen
Vetenskaplig redaktör
thomas.jacobsen@tandlakartidningen.se

 

 

 

 

 


Björn Klinge
Vetenskaplig redaktör

bjorn.klinge@tandlakartidningen.se

 

 

 

 

 


Christer Johansson
Annonsansvarig, produkt/platsannonser
08-666 15 27
christer.johansson@tandlakartidningen.se

 

 

Dela artikeln
Tandläkartidningens veckonyhetsbrev
Copyright © Tandläkartidningen 2014 | Österlånggatan 43
Box 1217 | 111 82 Stockholm
Telefon 08-666 15 00 | redaktionen@tandlakartidningen.se
Ansvarig utgivare: Hilda Zollitsch